19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


 

 

Počet osob s pozitivním výsledkem testu na koronavirus k 30.03.2020 ve 22:00

Zdroj: https://www.rymarov.cz/1696-pocet-osob-s-pozitivnim-vysledkem-testu-na-koronavirus-k-27-03-2020-ve-22-3

Počet pozitivně testovaných v obvodu ORP Rýmařov: 3

Mapa pozitivne testovanych 2020 03 30 22

 

Informace, které poskytuje Rýmařovu krizový štáb, je možno s ohledem na současnou právní úpravu ochrany osobních údajů zveřejňovat pouze na úrovni obce s rozšířenou působností (tj. součet Rýmařov + 10 okolních obcí). Jedná se o citlivé osobní údaje, u kterých je právní úpravou poskytována vyšší míra ochrany. Orgány krizového řízení mají data k dispozici kvůli zajištění řádného výkonu své působnosti, pro dotčené osoby však musí být zachována zákonná míra anonymizace osobních údajů.

Přehled počtu provedených testů na koronavirus v Moravskoslezském kraji

Pocet testu 2020 03 30


Publikováno 31. 3. 2020 13:36

Finanční úřad pro MSK - odevzdání daňových přiznání

Zdroj: Finanční úřad pro MSK

Upozorňujeme občany na sběrné boxy umístěné v níže uvedených budovách, které jsou v provozu pro osobní „odevzdání“ daňových přiznání v pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin. Sběrný box je v pracovních dnech vybírán denně. Podání jsou po vynětí z boxu označena podacím razítkem s datem jejich vynětí. Daňovému subjektu nebo jeho zástupci je doručení podání (vynětí z boxu) potvrzeno SMS zprávou odeslanou na telefonní číslo uvedené daňovým subjektem v daňovém přiznání. Úplnost listin doporučujeme zajistit obálkou nebo složkou. Daňové přiznání však není nutno osobně odevzdat na finančním úřadě, je možno jej zaslat poštou nebo elektronicky přes www.daneelektronicky.cz

Daňové přiznání FÚ.pdf


Publikováno 27. 3. 2020 9:07

Odečty a otevírací doby

Informace pro místní občany – (v této podobě bylo oznámení posláno přes mobilní rozhlas na mail žadatele, do MOBILNÍHO ROZHLASU se můžete stále registrovat).

  • ODEČTY VODOMĚRU – VAK Bruntál nebude provádět fyzické odečty vodoměru, ale technické propočty. V případě, že chcete mít stav dle skutečnosti, nahlaste stav na janikova@vakbruntal.cz do 3.4.2020.
  • ODEČTY V TERÉNUČEZ Distribuce, zastavuje fyzické provádění pravidelných odečtů v terénu a to do odvolání. Podklady pro vyúčtování budou řešeny jiným způsobem.
  • OTEVÍRACÍ DOBA POŠTY – Po 14:00-16:00; Út 8:30–11:30; St 15:00–16:00; Čt 8:30–11:30; Pa 14:00-16:00
 • Úřední hodiny OBECNÍHO ÚŘADU – OÚ je do odvolání pro veřejnost uzavřen, plátěné roušky jsou poskytovány výdejem přes okno. Jsme tu pro Vás každý den, v případě potřeby nás ale kontaktujte e-mailem, telefonicky nebo přes datovou schránku (554 281 002, 724178698, podatelna@hornimesto.cz, starosta@hornimesto.cz, ID datové schránky: azrbd7c). Veškeré platby přijímáme pouze převodem na účet, v hotovosti můžete platit, jakmile to bude možné. I nadále Vám nabízíme pomoc v případě, že si nebudete moci obstarat nákupy, léky, obědy. Máte-li zájem odebírat obědy z naší jídelny – kontaktujte vedoucí jídelny 731 917 819

 

Přeji Vám všem krásný den!

Lenka Holešová


Publikováno 26. 3. 2020 10:53

Nová otevírací doba-Česká pošta Horní Město

Nová otevírací doba -Česká pošta Horní Město.pdf


Publikováno 24. 3. 2020 11:19

PODĚKOVÁNÍ OBČANŮM

Od středy 18. 3. 2020 máte možnost si na Obecním úřadě v Horním Městě vyzvednout plátěné roušky. Do dnešního dne prošlo přes obecní úřad přes 400 ks plátěných roušek a stále jsou k dispozici. Není to ale práce jednoho člověka. Tato malá manufaktura čítající švadleny, stříhačky, navlékačky, dodavatele látek a šňůrek, vznikla za účelem pomoci vám všem. Vše jste poskytli z vlastních zdrojů. Plno vás ale šilo a stále šije pro své rodiny, přátele, známé, blízké a ostatní občany a za to máte moje obrovské DÍKY. Jsem na Vás hrdá, že jste se tohoto úkolu ujali s veškerým nasazením a odhodláním. Věřím, že tato součinnost a vzájemná spolupráce nás nejen spojuje, ale činí nás silnějšími.

Protože je situace vážná, všechny občany žádám, aby se chovali nanejvýš zodpovědně, dodržovali karanténu a měli na mysli, že je stále omezen volný pohyb (až do 1. 4. 2020). Opět za obecní úřad nabízím, že pokud budete potřebovat zařídit léky, nákupy nebo obědy, jsme vám každý den k dispozici a neváhejte se na nás obrátit. Zároveň Vás ale také nabádám, nepodléhejte strachu! Strach není a nikdy nebyl dobrým rádcem. Spolu to zvládneme, jsme na dobré cestě!! Věřím Vám.

Mgr. Lenka Holešová, starostka


Publikováno 24. 3. 2020 9:39

Přehled pozitivně testovaných COVID 19

V současné situaci (v obci Horní Město je 1 pozitivně testovaná osoba na COVID 19) důrazně všechny občany žádám, aby se chovali nanejvýš zodpovědně, dodržovali karanténu a měli na mysli, že je stále omezen volný pohyb (až do 1. 4. 2020). Opět za obecní úřad nabízím, že pokud budete potřebovat zařídit léky, nákupy nebo obědy, jsme vám každý den k dispozici a neváhejte se na nás obrátit. Zároveň Vás ale také nabádám, nepodléhejte strachu! Strach není a nikdy nebyl dobrým rádcem. Spolu to zvládneme, jsme na dobré cestě!! Věřím Vám.

2020_03_23-15_30-Prehled_pozitivne_testovanych_COVID-19_MSK_obec.pdf

 

2020_03_23-15_30-Prehled_pozitivne_testovanych_COVID-19_MSK_ORP.PDF


Publikováno 24. 3. 2020 9:24

MOBILNÍ ROZHLAS v Horním Městě

Vážení,

Vzhledem k aktuální krizové situaci, kdy je potřeba informovat co nejvíce občanů Horního Města o nařízeních obce a nejdůležitějších informací týkajících se chodu naší obce, jsem se rozhodla, začít používat aplikaci MOBILNÍ ROZHLAS. Je to pro naši obec nová aplikace a aby mohla splnit svůj účel, potřebuji získat co nejvíce kontaktů od našich občanů. Všichni, kteří máte zájem dostávat informace přímo do SMS nebo Vašeho mailu, mi prosím zašlete Vaše data anebo se registrujte přímo online: Jméno, Příjmení, Bydliště, Telefonní číslo, E-mail, datum narození.

 • Prosím seznamte s touto možností vaše rodiny, sousedy, blízké 
 • Registrace online –https://muj.mobilnirozhlas.cz/register, s každým kontaktem je potřeba nová registrace, budete-li registrovat více osob, každému z nich přijde do mobilu kod, který vám musí dát, abyste mohli dokončit registraci
 • S touto aplikací počítám pouze pro období aktuální kriz
 • jestli budete chtít registrovat přes obec – volejte na 724178698 nebo pošlete informace do mailu starosta@hornimesto.cz,
 • Aby systém začal plnit svůj účel, je třeba získat informace co nejdříve. Čím dříve se registrujete, tím dříve dostanete informace.
 • GDPR – ochrana osobní údajů – registrace on-line: zde potvrzujete souhlas zakliknutím okýnka; registrace přes obec: Vzhledem k aktuální situaci, budu řešit později.

Stejně tak můžete poslat informace dále a pověřit další a další registrací.

Děkuji předem za spolupráci a věřím, že společnými silami dosáhneme toho nejlepšího výsledku!

registracni-letak-Horní Město-standard.pdf


Publikováno 22. 3. 2020 19:32

Mimořádné opatření vlády od 20.3.2020 - doba pro seniory

 

Všem osobám se zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v čase mezi 7: 00 hod. – až 9: 00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Mimořádné-opatření-doba-pro-seniory.pdf


Publikováno 20. 3. 2020 10:01

Od 19.3.2020 spouští Nemocnice Krnov provoz odběrového místa na koronavirus

Plánovaná opatření v provozu SZZ Krnov:

Od čtvrtku 19.3.2020- spouštíme provoz odběrového místa na coronavirus

Od pátku 20.3.2020- omezení počtu lůžek a ambulancí.

Uzavřená oddělení:

Ortopedické oddělení- pacienti, kde je nutná hospitalizace budou přeloženi na chirurgické oddělení

Rehabilitační oddělení - pacienti, kde je nutná hospitalizace budou přeloženi na chirurgické oddělení

Plícní oddělení- pacienti, kde je nutná hospitalizace budou přeloženi na interní oddělení

Uzavřené ambulance:

Rehabilitační, logopedická, cévní, proktologická, ARO předoperační, nutriční, mamologická, kožní.

Ostatní oddělení a ambulance pracují v omezeném režimu- ošetřování akutních pacientů a pacientů, kde by mohlo dojít ke zhoršení zdravotního stavu z důvodu odložení léčby.

Od pondělí 23.3.2020 bude na webu zveřejněno číslo, na kterém si může pacient zařídit předpis své medikace, která mu je cestou našich ambulancí předepisována.

                                           MUDr. Ladislav Václavec, ředitel nemocnice

Vážení návštěvníci nemocnice,     znovu Vás žádáme, abyste nevstupovali v případě teplot nebo respirační infekce do nemocnice a volali na číslo 703 450 234, kde budete instruováni o dalším postupu.

Plánovaná opatření .pdf


Publikováno 19. 3. 2020 11:30

Likvidace jednorázových roušek nebo kapesníků

Kromě zdravotníků, policie, hasičů, prodavaček, pošťaček, jsou tu i zaměstnanci      Městských služeb Rýmařov, s.r.o., kteří každodenně zajišťují to, co je naprostou samozřejmostí – odvážejí komunální odpad, zajišťují funkčnost kanalizace, vyvážejí jímky a septiky a spoustu dalších nezbytných činností.

Prosím proto občany, aby v této složité době, měli o to víc na paměti jak zacházet s odpady a tím i předcházet šíření jakýchkoliv infekčních nemocí, tím spíše šíření nového typu koronaviru.

Pokud používáte jednorázové roušky, nebo kapesníky, je třeba s nimi zacházet, jakoby to byl infekční odpad, měly by skončit v uzavřeném plastovém pytlíku (!) a odhozené by měly být v domácnostech v nádobě – „kyblíku“ na komunální odpad, který opět pokud používáte plastový obal, zavázaný vynášíte do černých/stříbrných kontejnerů nebo popelnic na komunální odpad !!!!

Tento odpad v žádném případě nesmí končit v kontejnerech na papír nebo v jakémkoliv jiném kontejneru na separovaný odpad !!!

Pokud se i naši zaměstnanci nakazí jakýmkoliv infekčním onemocněním a budou nuceni zůstat v izolaci nebo v karanténě, nebude kdo, by Vám Váš odpad odvezl k likvidaci.

 

Děkujeme, že jste zodpovědní jak k sobě, tak k ostatním, a že k tomuto problému přistoupíte aktivně.

Ing. Irena Orságová, jednatel společnosti Městské služby Rýmařov, s.r.o.

 

 


Publikováno 19. 3. 2020 10:27


Uzavírka přes místní část Dobřečov.pdf