Fulltextové vyhledávání

13. 7. Markéta

Zítra: Karolína

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Plány na jaro

Plány na jaroMilí spoluobčané,

velmi rád bych Vám již v tyto dny nabídl uklizenou, čistou obec a všechny naše místní části po dlouhé zimě, ale bohužel to není v našich silách.

Jak většina víte, máme zaměstnané tři muže na trvalý pracovní poměr a jednoho zaměstnance přes Úřad práce na veřejně prospěšné práce (VPP), kterému k 31.3.2023 tento pracovní poměr končí. Od 3.4.2023 nám Úřad práce dovolil jednu ženu na VPP a od 2.5.2023 k této jedné ženě přibude jeden muž. Sami jistě uznáte, že v tomto počtu je tohle nadlidský úkol a není možné jej zvládnout. Bohužel pryč jsou časy, kdy bylo na obci zaměstnáno z úřadu práce až 18 lidí v jednu chvíli na VPP a díky nim se dal zvládat jarní úklid po zimě v „rychlejším“ čase a obec i místní části se daly (téměř každý den) udržovat v čistotě a dále zvelebovat.

Aktuálně naši zaměstnanci dodělali rekonstrukci místností na zdravotním středisku, kde následně proběhne stěhování původní ordinace praktického lékaře do míst, kde kdysi ordinoval zubař. Na místo ordinace se poté přestěhuje Hornické muzeum z bývalé ,,Pivnice“. Z prostor ,,Pivnice“ bych velmi rád opět udělal hospodu, abychom měli opět možnost se společně scházet, debatovat, řešit radosti i starosti. Minulý týden již proběhla na místě schůzka s hygieničkou, která nám sdělila, co vše bude nutné pro znovuotevření ,,Pivnice“, a i zde budou v omezené míře využiti zaměstnanci obce.

Tento týden se provádí údržba parkoviště v Rešově. Blíží se Velikonoce a Rešov bude zase přeplněn vozidly turistů. Bez usměrnění parkování zde budou opět vznikat konfliktní situace mezi místními občany a turisty, čemuž chci předejít.  

Na bytovém domě č. 222 jsme řešili havarijní stav rozvodu vody, kdy rozvody v pátek odpoledne 10.3.2023 opět praskly a díky panu Jardovi Bednářovi ze Stříbrných Hor došlo ,,pouze“ k mokrým zdem, stropu a několika hodinové odstávce.  Obec nemá pro tři rodiny, které tam žijí náhradní bydlení (obec bohužel nemá žádný prázdný byt, mimo dům ve Stříbrných Horách, který je vyklizen a předurčen k prodeji). Proto je pro mě prioritou vybudovat na kulturním domě nad současným Hornickým muzeem dva byty, které nám pomohou tuto situaci řešit a pomoci rodinám, které nemají kam jít. Tato přestavba bude, mimo odborných elektrikářských prací a spousty administrativy, vyžadovat i práci právě uvedených tří zaměstnanců.

Dále budou tito zaměstnanci v jarních měsících pracovat na předělání přístupu do kotelny kulturního domu, kde dojde v příštím roce k její celkové rekonstrukci, včetně nového kotle. Přístup však musíme nachystat již letos mezi topnými sezónami.

Chtěl jsem Vás proto požádat, abyste byli buď trpěliví a shovívaví a dali nám čas pro jarní úklid po zimě, anebo abyste nám pomohli v rámci svých možností obec uklidit, alespoň kolem Vašich domů a tím pro nás všechny udělat obec a místní části čistší, hezčí a radostnější.

Kdo by chtěl pro úklid odpadků z veřejných prostranství pytle, má možnost si pro ně přijít tuto sobotu 01.04.2023 od 08:00 do 11:00 hodin ke mně domů.

Přeji nám všem krásné jarní dny.

 

                                                   Bc. Kamil Mach

                                                     starosta obce  

 jaro.jpg