Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
30
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
1
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
2
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
3
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
4
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
5
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
6
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
7
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
8
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
9
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
10
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
11
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
12
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
13
HORNÍ MĚSTO, SKÁLY - ZMĚNA V DODÁVKÁCH VODY
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVOD MÍRU - 2, 3, 4 etapa (Horní Město, Skály, Stříbrné Hory)
1
ZÁVOD MÍRU - 2, 3, 4 etapa (Horní Město, Skály, Stříbrné Hory)
MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ - sobota 1.6.2024 od 15:00 na sportovním areálu v Horním Městě
2
ZÁVOD MÍRU - 2, 3, 4 etapa (Horní Město, Skály, Stříbrné Hory)
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Plány na jaro

Milí spoluobčané,

velmi rád bych Vám již v tyto dny nabídl uklizenou, čistou obec a všechny naše místní části po dlouhé zimě, ale bohužel to není v našich silách.

Jak většina víte, máme zaměstnané tři muže na trvalý pracovní poměr a jednoho zaměstnance přes Úřad práce na veřejně prospěšné práce (VPP), kterému k 31.3.2023 tento pracovní poměr končí. Od 3.4.2023 nám Úřad práce dovolil jednu ženu na VPP a od 2.5.2023 k této jedné ženě přibude jeden muž. Sami jistě uznáte, že v tomto počtu je tohle nadlidský úkol a není možné jej zvládnout. Bohužel pryč jsou časy, kdy bylo na obci zaměstnáno z úřadu práce až 18 lidí v jednu chvíli na VPP a díky nim se dal zvládat jarní úklid po zimě v „rychlejším“ čase a obec i místní části se daly (téměř každý den) udržovat v čistotě a dále zvelebovat.

Aktuálně naši zaměstnanci dodělali rekonstrukci místností na zdravotním středisku, kde následně proběhne stěhování původní ordinace praktického lékaře do míst, kde kdysi ordinoval zubař. Na místo ordinace se poté přestěhuje Hornické muzeum z bývalé ,,Pivnice“. Z prostor ,,Pivnice“ bych velmi rád opět udělal hospodu, abychom měli opět možnost se společně scházet, debatovat, řešit radosti i starosti. Minulý týden již proběhla na místě schůzka s hygieničkou, která nám sdělila, co vše bude nutné pro znovuotevření ,,Pivnice“, a i zde budou v omezené míře využiti zaměstnanci obce.

Tento týden se provádí údržba parkoviště v Rešově. Blíží se Velikonoce a Rešov bude zase přeplněn vozidly turistů. Bez usměrnění parkování zde budou opět vznikat konfliktní situace mezi místními občany a turisty, čemuž chci předejít.  

Na bytovém domě č. 222 jsme řešili havarijní stav rozvodu vody, kdy rozvody v pátek odpoledne 10.3.2023 opět praskly a díky panu Jardovi Bednářovi ze Stříbrných Hor došlo ,,pouze“ k mokrým zdem, stropu a několika hodinové odstávce.  Obec nemá pro tři rodiny, které tam žijí náhradní bydlení (obec bohužel nemá žádný prázdný byt, mimo dům ve Stříbrných Horách, který je vyklizen a předurčen k prodeji). Proto je pro mě prioritou vybudovat na kulturním domě nad současným Hornickým muzeem dva byty, které nám pomohou tuto situaci řešit a pomoci rodinám, které nemají kam jít. Tato přestavba bude, mimo odborných elektrikářských prací a spousty administrativy, vyžadovat i práci právě uvedených tří zaměstnanců.

Dále budou tito zaměstnanci v jarních měsících pracovat na předělání přístupu do kotelny kulturního domu, kde dojde v příštím roce k její celkové rekonstrukci, včetně nového kotle. Přístup však musíme nachystat již letos mezi topnými sezónami.

Chtěl jsem Vás proto požádat, abyste byli buď trpěliví a shovívaví a dali nám čas pro jarní úklid po zimě, anebo abyste nám pomohli v rámci svých možností obec uklidit, alespoň kolem Vašich domů a tím pro nás všechny udělat obec a místní části čistší, hezčí a radostnější.

Kdo by chtěl pro úklid odpadků z veřejných prostranství pytle, má možnost si pro ně přijít tuto sobotu 01.04.2023 od 08:00 do 11:00 hodin ke mně domů.

Přeji nám všem krásné jarní dny.

 

                                                   Bc. Kamil Mach

                                                     starosta obce  

 jaro.jpg

 


Publikováno 27. 3. 2023 18:37

Předběžný program na HORNOMĚSTSKÉ HODY 2023

Program HODY 2023.jpg


Publikováno 23. 3. 2023 14:26

Od 22. března 2023 je možné na obecním úřadě platit platební kartou

Velmi rád oznamuji, že včera byl na obecním úřadě nainstalován platební terminál.

Od dnešního dne (22. března 2023) je možné platit poplatky i nájmy platební kartou.

Od dnes si tedy nebudete muset chystat hotovost předem pro platbu místních poplatků a nájmů, ale budete moci jednoduše použít platební kartu.

Nadále zůstává v platnosti, že poplatky můžete hradit také v hotovosti do pokladny obecního úřadu Horní Město v úřední dny pondělí a středa od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 (úřední dny i hodiny platí i pro platby kartou) nebo bankovním převodem na účet obce Horní Město. Účet obce je vedený u České spořitelny, a.s., číslo účtu 1856949349/0800.

 

S přáním pěkného dne

                                                                       Bc. Kamil Mach

                                                                        starosta obce

 

 22-03-2023 Platební terminál foto.jpg


Publikováno 22. 3. 2023 9:14

Zrušení autobusové linky č. 854882 (Dobřečov, Rešov, Stříbrné Hory) - aktuální informace

V pondělí 27.02.2023 proběhlo v kanceláři starosty jednání s vedoucí oddělení dopravy, odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a koordinátory ODIS. Krajský úřad nemá v úmyslu v dohledné době znovuobnovit autobusovou linku a nabízí obci řešení tzv. JuniorTAXI, o jehož konkrétních podmínkách se bude jednat během měsíce března. Jednalo by se o pilotní projekt v rámci Moravskoslezského kraje.

 

Vzhledem k výše uvedenému žádám občany, aby mi své připomínky k JuniorTAXI (místa nástupu, frekvenci jízd apod.), zasílali na email starosta@hornimesto.cz, nejpozději do pondělí 20. března 2023.

 

Děkuji za jakékoliv informace,

 

Bc. Kamil Mach

starosta

 

 


Publikováno 28. 2. 2023 10:41

Spotřebitelé už zase mohou měnit dodavatele energií

S uklidněním situace na velkoobchodním trhu s energiemi přichází dodavatelé energií i s novými ceníky pro dodávky plynu a elektřiny koncovým zákazníkům. Mezi jednotlivými dodavateli tak zase začíná fungovat konkurence a spotřebitelé si mohou mezi jednotlivými dodavateli vybrat. Zprostředkovatelé toho využívají a přichází za spotřebiteli s novými nabídkami smluv na dodávky elektřiny a plynu. dTest upozorňuje na práva spotřebitelů v situacích spojených s účastí zprostředkovatele při změně dodavatele energií.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

TZ dTest_ Spotřebitelé už zase mohou měnit dodavatele energií.docx

 


Publikováno 28. 2. 2023 10:39

Pojďte třídit jedlé oleje s námi

Vážení spoluobčané,

udělali jsme další krok ke snížení odpadů v obci a také ke snížení znečištění splaškové kanalizace, na jejímž konci je nová čistírna odpadních vod. Jedlé oleje a tuky nepatří do záchodové mísy ani do odpadkového koše, ale do černé popelnice s fialovým víkem v uzavřené PET láhvi (viz. leták níže). Uvedená popelnice (černá s fialovým víkem) je umístěna na sběrném hnízdě u panelového domu čp. 242 v Horním Městě (viz. foto). Nevhazujte do této popelnice oleje a tuky ve skle ani jiné než jedlé oleje a tuky. Více informací najdete na třídímolej.cz.

Děkuji, že třídíte i ostatní odpad.                                                          Bc. Kamil Mach

                                                                                                                   starosta

popelnice - olej.jpghnízdo - olej.jpg

leták olej.pdf

 

 


Publikováno 24. 2. 2023 8:55

AKTUALITY - OBEC HORNÍ MĚSTO

Vážení spoluobčané,

samozřejmě si uvědomuji, že ne všichni naši občané používají internet a mají přístup na webové stránky obce Horní Město (www.hornimesto.cz) nebo nejsou všichni přihlášeni k odběru novinek přes informační systém MUNIPOLIS.

Označili jsme proto jednu vývěsní tabuli na autobusové zastávce v Horním Městě  – AKTUALITY - OBEC HORNÍ MĚSTO –  a budeme se snažit, dávat tam aktuální informace tak, jak je zveřejňujeme v aktualitách na webových stránkách obce a na Facebookových stránkách obce – Obec Horní Město.

Prosím tedy i Vás o předání této informace spoluobčanům ve Vašem okolí, o nichž víte, že internet nepoužívají.

Děkuji za Vaši spolupráci a přeji pěkný den.

V Horním Městě dne 9. února 2023

                                                                                   Bc. Kamil MACH                                                                                                                                            

                                                                                     starosta obce


Publikováno 9. 2. 2023 8:22

Pozvánka na zasedání ZO Horní Město konaného dne 15.2.2023 od 17.hod v KD Horní Město

Pozvánka-zasedání ZO-15.2.2023.pdf 


Publikováno 8. 2. 2023 8:20

Postup náhrady škody způsobené závadou na dálnici a silnici I. třídy

Postup náhrady škody způsobené závadou na vozovce.pdf


Publikováno 8. 2. 2023 7:35

Zimní údržba - poděkování

Krásnou zasněženou neděli všem,

chtěl bych napsat, že po celodenním pátečním (3.2.2023) kalamitním sněhovém stavu, který trval celou noc až do sobotního rána, kdy bylo velmi větrno, jsem velmi rád, že jsme celou situaci se zajištěním průjezdnosti cest a schůdnosti chodníků v našich obcích zvládli.

Chci poděkovat firmě Horymas SK, spol. s r.o. za zapůjčení nakladače a panu Honzovi Altmanovi za ochotu jezdit v sobotu pro naši obec a také chci poděkovat panu Milanu Vágnerovi za pomoc s jeho traktorbagrem. Velmi si vážím vzájemné komunikace, ochoty pomoci a spolupráce. Samozřejmě děkuji i Vám spoluobčanům, kteří se podílíte na úklidu sněhu ve svém okolí a tedy i pro nás všechny.

Ještě jednou děkuji a přeji krásný den!

                                                                               Bc. Kamil Mach
                                                                                 starosta obce


Publikováno 5. 2. 2023 10:47


Uzavírka přes místní část Dobřečov.pdf